Nowe pompy ciepła Samsung EHS Mono R290

Marka Samsung wprowadza na rynek nowe pompy ciepła powietrze – woda typu monoblok, które pracują na czynniku R290. Mowa tutaj o pompie ciepła EHS Mono R290 monoblok, która została przedstawiona w Berlinie na targach IFA 2023.

Pompa ciepła powietrze woda EHS Mono R290 marki Samsung.

Fot. Pompa ciepła EHS Mono R290 typu powietrze – woda marki Samsung / Źródło: Samsung

 

Nowa pompa ciepła od marki Samsung ma zapewniać szeroki zakres zastosowania. Ma również mieć zdolność do wytwarzania wody zasilającej do temperatury 75 ℃, a to oznacza, że może być także wykorzystana do starszych budynków niepoddanych termomodernizacji, w których do tej pory głównym źródeł ciepła był np. kocioł c.o. na paliwo stałe oraz grzejniki starej generacji.

Jak wspomniał producent, nowa pompa ciepła EHS Mono R290 jest wyposażona w większy wymiennik ciepła, co ma zwiększyć wydajność nawet o 39%. Na uwagę zasługuje także nowy moduł – AI Energy Mode, który odpowiada za uczenie się zachowań domowników i na tej podstawie ma zapewnić odpowiednie ustawienie temperatury c.w.u., optymalizując tym samym koszty zużycia energii elektrycznej.

Nie jest jeszcze znana cena oraz pełna charakterystyka urządzenia. Wiadomo jednak, że pompa ciepła EHS Mono R290 marki Samsung ma być dostępna w sprzedaży jeszcze w 2023 roku. Czekamy z niecierpliwością.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup pompy ciepła, koniecznie przeczytaj artykuł: pompa ciepła monoblok czy split – którą wybrać? oraz Co to jest współczynnik COP, SCOP i SPF pompy ciepła, aby dobrze dobrać parametry pompy ciepła.

Możesz również polubić…