Na czym polega kredyt na fotowoltaikę od Taurona?

Fotowoltaika z roku na rok rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Wynika z tego duże zainteresowanie tym zagadnieniem, nie tylko potencjalnych inwestorów, ale również liderów w branży energetycznej. Efektem takiego zainteresowania jest nieoprocentowany kredyt na fotowoltaikę, który właśnie pojawił się w ofercie Taurona.

Dzięki temu, zakup instalacji fotowoltaicznej może zostać wsparty kredytem, w którym klient nie płaci ani odsetek, ani prowizji. Jest jednak jeden warunek, który należy wziąć pod uwagę. Aby kredyt był faktycznie zero procentowy, nie może być rozłożony na więcej niż 30 rat miesięcznych. Zakładając, jako kwotę kredytowaną 20 000 zł, miesięczne razy w takim przypadku to 666,67 zł (całkowite koszty kredytu to 0 zł).

Drugim wariantem jest kredyt 0,35% z okresem spłaty do 10 lat, którego RRSO wynosi 7,85% przy całkowitej kwocie kredytu wynoszącej 20 000 zł. Przy takim kredycie, rozłożonym na 8 lat, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,85%, całkowita kwota do spłaty to 26 724,75 zł.

Inwestycja Taurona w taki program, wynika z ambitnych planów spółki. Związane są one z odnawialnymi źródłami energii. Głównym celem grupy jest moc wytwarzana z odnawialnych źródeł energii wynosząca 1200 MW (30% wytwarzanej energii przez Tauron). Terminem wykonania tego celu ma być 2025 rok. Wiąże się to z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla o 20%. Z pewnością, ułatwienie inwestycji w mikroinstalacje poprzez wprowadzenie kredytu zero procentowego, jest krokiem wykonanym w kierunku spełnienia tego celu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz