Fotowoltaika dla firm

Instalacje fotowoltaiczne zyskały zaufanie nie tylko prywatnych inwestorów, ale również właścicieli firm. Panele fotowoltaiczne widniejące na halach produkcyjnych czy też obiektach usługowych to coraz częściej spotykany widok. Można śmiało stwierdzić, że przedsiębiorcy mogą czerpać z zalet fotowoltaiki pełnymi garściami, często generując większe oszczędności niż gospodarstwa domowe. I to jest jeden z wielu powodów, dlaczego fotowoltaika dla firm to dobry kierunek, zarówno pod kątem ekologi, jak i zmniejszenia kosztów prowadzenia firmy.

Dlaczego fotowoltaika dla firm się opłaca?

Zarówno przedsiębiorstwa produkcyjne, jak i usługowe charakteryzują się dużym zużycie energii elektrycznej. Kluczem do generowania oszczędności jest nie tylko zmiana nawyków, lecz przede wszystkim korzystanie z własnej energii. Każda kilowatogodzina energii elektrycznej wytworzonej przez system fotowoltaiczny (PV), to czysty zysk dla każdego przedsiębiorcy. Koszty energii elektrycznej dostarczanej przez operatorów, każdego roku wzrastają, stanowiąc wysoki procent comiesięcznych wydatków firmy. Za instalację fotowoltaiczną dla firmy płacimy raz i generujemy oszczędności przez wiele lat.

Mężczyzna czytający gazetę dla przedsiębiorców

Jaka instalacja fotowoltaiczna dla firmy? Panele fotowoltaiczne dla firmy

Większość przedsiębiorców decyduje się na sieciowe instalacje fotowoltaiczne on-grid. Wynika to z prostoty tych systemów i przystępnej ceny. Nie można zapominać jednak, że instalacje wyspowe off-grid zapewniają niezależność energetyczną. Są obecnie nieco droższe niż systemy on-grid, ale powoli zyskują uznanie w oczach przedsiębiorców.

Bardzo ważne jest, aby moc instalacji była dostosowana do zapotrzebowania energetycznego firmy. Tylko w taki sposób, system może przynosić realne oszczędności. O tym jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej pisaliśmy już na łamach bloga – zachęcamy do zapoznania się z treścią. Podczas projektowania instalacji, należy również uwzględnić warunki infrastrukturalne przedsiębiorstwa. Często są one bardziej wymagające niż w przypadku domów prywatnych.

Decydując się na instalację fotowoltaiczną, dbamy o zrównoważony rozwój naszej firmy. Korzyści ekologiczne idą w parze z finansowymi, a korzystając z cyklicznie występujących dotacji na fotowoltaikę, zwiększamy rentowność takiej inwestycji.


Zobacz też: Internetowe firmy instalacyjne na hotfrog.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz