Castorama inwestuje w fotowoltaikę

Duża sieć handlowa – Castorama, decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej na dachach swoich sklepów. Pierwszy montaż odbył się na dachu sklepu Castorama w Zamościu. Jednak już teraz wiadomo, że projekt ten będzie rozwijany i panele fotowoltaiczne zagoszczą także na dachach innych sklepów marki Castorama.

Fotowoltaika cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród inwestorów indywidualnych, którzy coraz chętniej instalują panele fotowoltaiczne na dachach swoich domów jednorodzinnych. Coraz częściej możemy spotkać je także na dachach zakładów przemysłowych, instytucji kulturalnych, wspólnot mieszkaniowych, a nawet w mniejszych firmach.

Czytaj też: Fotowoltaika dla firm

Montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu sklepu Castorama w Zamościu miała miejsce w połowie marca b.r. i był to początek programu związanego z montowaniem paneli fotowoltaicznych na dachach sklepów. Przedstawiciele firmy Castorama zapowiadają, że to dopiero początek i już trwają konsultacje z dostawcami komponentów do wykonania instalacji fotowoltaicznych także w innych sklepach. W pierwszej kolejności, w programie wezmą udział sklepy o najlepszym nasłonecznieniu.

Celem marki Castorama jest inwestycja w fotowoltaikę w celu wprowadzenia strategii zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji CO2 do atmosfery, ale także pod kątem oszczędności.

Hurtownia fotowoltaiczna SWATT

 

Jak wszyscy już odczuliśmy, ceny energii elektrycznej są coraz wyższe, więc fotowoltaika mocno zyskuje na atrakcyjności. Biorąc pod uwagę fakt, że Castorama posiada sklepy w 86 lokalizacjach, potencjał wydaje się być spory.


Fot. główna źródło: urbanity.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz